Özel Beyazıt Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

PROF. DR. MEHMET ALİ ERDEM

Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Anabilim Dalı; dişlerin ve dişlere komşu yapıların, diş etlerinin, çene kemiklerinin, çene ekleminin, ağız içini döşeyen tüm yumuşak dokular gibi oluşumların hastalıklarıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. 5 yıllık temel diş hekimliği lisans eğitiminden sonra 6 yıllık doktora eğitimini tamamlayan ve tezini başarıyla sunan diş hekimleri “Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Uzmanı” ünvanını almaya hak kazanırlar.

Ben de bu zorlu ve uzun eğitim hayatıma 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladım. 2000 yılında mezun oldum ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladım. 6 yıllık doktora eğitimimi, “Deney hayvanlarında elektromanyetik alanın kemik iyileşmesi üzerine etkilerinin biyokimyasal ve histopatolojik olarak değerlendirilmesi” konulu tezimi başarıyla sunarak tamamladım ve Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Uzmanı (Dr.Med.Dent) ünvanını aldım.

Doktora eğitimimi tamamladığım 2006 yılından itibaren yine İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Uzman Öğretim Üye Yardımcısı olarak çalışmaya devam ettim. 2012 yılında Doçentlik sınavını başarı ile tamamlayıp “Doçent” ünvanını, 2020 yılında ise “Profesör” ünvanını aldım. Halen İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında Profesör Öğretim Üyesi olarak görevime devam etmekteyim.

2013 yılında Sağlık Bakanlığı’nın öğretim üyelerine tanıdığı haktan yararlanarak Kısmi Statüye geçtim ve “Serbest Meslek İcra Etme” hakkını kazandım. Halen aynı statüde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayım.

Dernek Üyelikleri

AOCMF
Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen

EACMFS
European Association for Cranio Maxillofacial Surgery

TAOMS
Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği

Ağız, Diş, Çene Travmatolojisi ve İmplantolojisi Derneği
Kurucu Üye / Sayman